Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки є обов’язковою складовою не тільки при створенні нових земельних наділів, а й для таких процедур як оренда або приватизація землі. Правильне складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки являє собою досить складний комплекс робіт і виконується поетапно.
- Подання заяви-клопотання на надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність, оренду чи постійне користування з зазначеним цільовим призначенням. Дана заява подається до органів місцевого самоврядування – міської, сільської чи селищної ради для ділянок, що розташовані у межах населеного пункту; в райдержадміністрацію- для приватизації дачних ділянок, а також об’єктів водного фонду; в обласне управління Держгеокадастру – приватизації садової ділянки.
- Розробка та погодження проекту землеустрою. Після отримання дозволу необхідно звернутися в землевпорядну організацію та укласти договір на виконання землевпорядних робіт. Розробити та погодити проект землеустрою з управлінням Держгеокадастру і районним відділом архітектури, після цього земельна ділянка буде зареєстрована в Національній кадастровій системі з визначеним для неї кадастровим номером та отримання витягу ДЗК. Після проведення державної реєстрації земельна ділянка з’явиться на Публічній кадастровій карті.
- Затвердження проекту та надання земельної ділянки у власність або користування. Погоджений проект, витяг ДЗК та заява про затвердження подається до міської (сільської чи селищної) ради, райдержадміністрації або управління Держгеокадастру в залежності від місця розташування земельної ділянки. Після затвердження видається рішення (розпорядження або наказ) для подальшої реєстрації права власності на земельну ділянку.
- Отримання правовстановлюючих документів на земельну ділянку в Державній реєстраційній службі (з 2013 року реєстрацію речових прав на нерухоме майно змінено) за місцем знаходження земельної ділянки проводять за наявністю таких документів: заява про реєстрацію речових прав на земельну ділянку; копія паспорта й ідентифікаційного номера або реєстраційні документи юридичної особи; квитанції про сплату державного мита та отримання витягу з Єдиного реєстру; витяг з ДЗК (оригінал), рішення (розпорядження, наказ) про затвердження проекту землеустрою (оригінал). Отримання правовстановлюючих документів – Свідоцтва про право власності чи постійного користування на земельну ділянку та виписки з Єдиного державного реєстру.
За кожним кроком даної роботи стоять багато годинні простоювання в черзі під кабінетами, висока ймовірність відправки ваших документів на доопрацювання, втрати часу і грошей. Не дозволяйте бюрократичній машині знущатися над собою і довірте справу профі! Фахівці ТОВ «ЗЕМПРИВАТ» готові в будь-який момент взятися для вас за розробку, виготовлення та затвердження проекту землеустрою щодо відведення ділянок. Законність, доступні ціни, оперативність і багаторічний досвід наших співробітників дозволяють без зусиль отримати власнику на руки максимально швидко при цілком доступних розцінках на послуги.