Поділ земельної ділянки
Перш, ніж приступати до безпосереднього розподілу землі, необхідно знати основи майбутньої процедури. Слід звернути увагу на статті Цивільного та Господарського кодексів 11.2 і 11.4 – там є визначення розділу ділянки землі як кадастрової операції, в результаті проведення якої з однієї ділянки виходить два або більше. Однак, важливо пам’ятати, що є межі такого розділу, з яким можна ознайомитися в статутах місцевих законів. Стандартні межі зафіксовані органами державної влади і не підлягають зміні. Щоб ділянку вдалося поділити мирно і законно, все землевласники повинні надати згоду на проведення дій, уклавши мирну угоду. У разі, коли одна зі сторін не згодна з прийнятим рішенням, розділ проводиться в порядку, встановленому судом.
Поділ земельної ділянки між співвласниками
Поділ земельної ділянки на дві частини повинен проводитися при узгодженні всіх дій з кадастровими працівниками і службою реєстрації землі. В результаті проведення процедури єдиний ділянку перестає існувати, але замість нього з’являються інші, більш дрібні земельні володіння. На два або більше дрібних ділянок у власників є загальне право власності. Щоб грамотно провести операцію по розподілу землі, необхідно знати деякі аспекти:
- Після завершення процесу розподілу всі частини стають окремими і самостійними, але їх цільове призначення повинно залишатися незмінним.
- Розміри кожного нового відділу повинні потрапляти під мінімальну межу, встановлений в конкретному регіоні.
- До землі повинен бути організований під’їзд і прохід – причому, дороги для людей і машин повинні бути організовані окремо до кожної ділянки.
Співвласникам слід також пам’ятати, що, якщо земля призначена для селянського господарства, на неї діє законодавча заборона на розділ, порушення якого карається великим штрафом або тюремним терміном.
Розділ в судовому порядку
Якщо мирним шляхом розділити землю не вдається, оскільки один власник противиться розділу, або в тих ситуаціях, коли його перебування невідомо, інший власник має право звернутися до суду. Для того, щоб грамотно скласти звернення, необхідно надати позовну заяву – слід пам’ятати, що в цьому випадку буде потрібно добре знання Цивільного та Господарського кодексів, і без допомоги юриста за заповнення бланка краще не братися. У якісно інформації при подачі заяви слід вказати особисті дані власників, доступні відомості про ділянку, їх площа, плановані розміри після поділу і особливості проведення кордону. Перш, ніж подавати заяву, слід зібрати пакет інших документів, які також стануть в нагоді в процесі розгляду справи:
- Паспорти і їх копії.
- Кадастрові документи.
- Квитанції, які доводять своєчасне проведення оплати мита.
Суд має право відмовити в розгляді справи в тому випадку, якщо землю не можна ділити відповідно до вимог актуального закону. Як правило, в таких ситуаціях ділянку залишається цілим, але власники отримують право окремо використовувати його.
Послуги з розподілу земельних ділянок
Компанія «Земпріват» пропонує клієнтам послуги з розподілу землі під ключ в Києві – в разі, якщо обидва власника згодні з цим рішенням і розділ допустимо за законом, співробітники швидко зберуть, оформлять і подадуть потрібні документи в органи державної влади. Якщо ж ситуацію необхідно вирішувати через суд, фахівці займуться цим питанням і зроблять все, щоб домогтися вигідного для замовника рішення. Вартість послуги обговорюється індивідуально.
Перелік документів, що необхідні для поділу/об’єднання земельних ділянок:
- Нотаріальна заява про поділ/об’єднання земельних ділянок;
- Нотаріально завірена копія державного акту чи іншого документа, що посвідчує право власності на дану ділянку;
- Копія паспорта та ідентифікаційного коду – для фізичних осіб;
- Копії завірені печаткою (при наявності) та підписом керівництва засновницькі документи, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб – підприємців —- для юридичних осіб.