Приватизація землі приватного будинку
Приватизація – процес передачі певної земельної ділянки, безпосередньо у власність людини, який заявив на нього права і подав документи. На перший погляд весь процес проходить досить просто в Україні, але все не зовсім так. Кожен, хто стикався, з цим питанням, знає, скільки там підводних каменів і яких зусиль коштує збір всіх необхідних документів для приватизації земельної ділянки під будинком. Проблеми можуть виникнути у людини, яка не володіє повною мірою знаннями в області юриспруденції, законів по землі, навіть при спробі приватизувати землю, на якій стоїть приватний будинок.
Є затверджений порядок, за яким проводиться процедура приватизації, за всіма нормативами. Головним фактором в даній ситуації є земля, яка прилягає до будинку заявника. Для того щоб отримати землю в свою приватну власність, заявник повинен виконати один із пунктів, який підходить в його випадку:
- Заявник – власник будинку, який побудований на ділянці землі, який був отриманий у власність під будівництво раніше 1991 р
- Заявник – учасник дачного кооперативу, хоче, щоб його земельну ділянку належав тільки йому і став його приватною власністю.
- Заявник не має документів на землю, на якій побудований будинок, що належить йому. Дому більше ніж 15 років.
Для того щоб почати процес приватизації землі приватного будинку, в першу чергу слід написати заяву в адміністрацію міста або селищна рада, дивлячись який уповноважений орган займається земельними питаннями в регіоні. Якщо дана ділянка не входить до складу земель цих служб за місцем, потрібно написати і відправити заяву в місцеву районну адміністрацію або в центральне управління держслужби України. Якщо планується на землі посадити город, сад, інше господарство, потрібно звернутися до центрального управління. Якщо планується діяльність спрямована на сільське господарство, потрібно писати заяву в адміністрацію району.
Разом із заявою про бажання приватизувати ділянку землі потрібно обов’язково прикласти такі документи: паспорт, ІПН, викопіювання на ділянку землі. Коли буде оплачена державне мито та подані всі папери, потрібно очікувати рішення. Уповноважені органи мають 30 днів для того щоб прийняти рішення з даного питання. Якщо все пройде добре для заявника, йому буде видана довідка про те, що його земля тепер приватизована і належить тільки йому. Після цього потрібно зайнятися переоформленням всіх документів на нового власника і зібрати ще купу паперів.
Приватизація землі: Київ
Приватизувати земельну ділянку в місті Київ допоможуть фахівці з компанії «Земпріват». Кожен клієнт, який хоче здійснити приватизацію землі під приватним будинком, отримає професійний супровід досвідчених фахівців компанії, вони простежать, щоб кожна дія людини було вірним. Клієнт отримує юридичну допомогу, фахівці допомагають отримати всі необхідні дозволи та документи в максимально короткі терміни, без зайвої тяганини, при необхідності подають в інстанції клопотання.
Щоб почати співпрацю з компанією «Земпріват», потрібно тільки набрати номер телефону, який вказаний на сайті. Співробітники з задоволенням дадуть відповідь на всі запитання й допоможуть вирішити поточне питання. Технічна документація буде оформлена протягом трьох днів, її вартість буде від 2500 гривень.
Вид документації | Термін виконання | Ціна (грн) |
Тех. документація | 3 дні | від 2500 грн. |
Як оформити землю у власність?
В Україні здійснюється приватизація земельної ділянки під будинком, слідуючи певним алгоритмом і керуючись чинним законодавствам. В першу чергу вирішується питання використання ділянки заявником, який має намір його приватизувати. Навіть в тому випадку, якщо заявник не має документів, які доводять його права на землю, існує три варіанти її використання. Далі докладніше про будь-якому вигляді:
- Варіант 1. Даний випадок передбачає, що заявник є власником будинку, який стоїть на земельній ділянці, який він збирається приватизувати. У цьому варіанті людині необхідно вказати рік, в якому йому було виділено землю під будівництво будинку. Для того щоб рішення про приватизацію було прийнято на користь заявника, потрібно, щоб ділянка була виданий до 1991 року.
- Варіант 2. Цей випадок передбачає, що заявник є чинним учасником кооперативу організованого на дачах і виконує всі зобов’язання по ньому.
- Варіант 3. Це випадок, коли людина на постійній основі використовує ділянку під господарські цілі, їх вид не має значення. Але правовстановлюючих документів на ділянку не має. Це складний випадок, приватизувати таку землю практично неможливо. Компанія надає допомогу в приватизації землі, фахівці стикалися з різними випадками, тому зможуть допомогти. Потрібно буде паперами підтвердити, що на цій землі проводилися весь час роботи протягом мінімум останніх 15 років. Якщо не вдасться юридично підтвердити інформацію, отримати ділянку в особисту власність буде неможливо.
Насамперед для початку процесу приватизації землі потрібно зібрати і підготувати всі необхідні папери, написати заяву і передати весь пакет в орган влади за місцем розташування ділянки. Документи передаються до сільської ради чи державної адміністрації міську. Все залежить від того де розташована земля. Фахівці компанії надають послуги з приватизації, і допомагають клієнтові все виконати вірно. Це означає, що будуть супроводжувати клієнта на всіх етапах оформлення документів, що значно підвищує шанси на позитивний результат.
Як оформити право на володіння ділянкою
Якщо людина вже багато років користується певною ділянкою землі, то цілком зрозуміло його бажання отримати на нього всі права власності офіційно, щоб в разі чого до нього не було ніяких питань. Труднощі виникнуть з приватизацією землі в Києві, якщо ділянка знаходиться далеко від міста або селища. В такому випадку кращим рішенням стане звернутися за допомогою в компанію «Земпріват», яка займається професійно такими питаннями вже дуже давно. Насамперед потрібно грамотно з точки зору юриспруденції оформити заяву, яке потім передати в державну організацію, яка займається земельними питаннями:
- Головне обласне управління Державної служби України. Саме там вирішують питання щодо геодезії, кадастру, картографії. Вирішують чи можлива передача у власність тієї чи іншої земельної ділянки фізичним, юридичним особам. На такій умові, що земля буде використана для сільськогосподарської діяльності.
- Районна державна адміністрація. Вирішується можливість передачі землі в приватну власність, для різних цілей, не тільки сільськогосподарських робіт.
Перед тим як писати заяву про бажання приватизувати ділянку землі, потрібно зібрати і підготувати такі документи. Також дізнатися, скільки коштує приватизація землі приватного будинку і державні мита.
- Папір, яка підтверджує, що заявник є громадянином України, найчастіше для цього пред’являють паспорт.
- Папір, що підтверджує, що заявник є платником податків ІПН.
- Ділянки землі викопіювання.
Після того як будуть сплачені всі податки і здані всілякі документи в уповноважену організацію, заявнику належить чекати рішення. Госсоргани розглядають заяву і супутні документи, які надав заявник протягом місяця. Після прийняття рішення вони повідомляють заявника письмово. Приватизація землі в Києві – це досить складний процес, адже навіть після позитивного результату збір документів ще не закінчений. Вимагатиметься зміна повністю всієї технічної документації на ділянку, потім потрібно зробити акт про приватизацію. Щоб уникнути всіх паперових нюансів, зберегти в порядку нерви, заощадити час, потрібно зателефонувати в компанію. На виконання роботи по приватизації ціна цілком лояльна. Після звернення, фахівці переглянуть всі папери, вироблять план дій, і в найкоротші терміни, щоб виконувати всі закони, допоможуть здійснити приватизацію ділянки землі. Вартість такої послуги від 2500 гривень, найчастіше термін виконання всієї роботи займає всього 3 дні. Дотримуються всі правила і норми.
Відповіді на основні питання
Скільки коштує приватизація землі?
Вартість приватизації землі досить дорога послуга, але в нашій компанії ціни нижче, ніж в інших схожих фірмах – від 2500 гривень.
Які терміни виконання послуги?
На оформлення приватизації землі в «Земпріват» йде 3 дня, робота проводиться оперативно і за всіма правилами.
Як оформити і які потрібні документи для приватизації?
У нашій країні приватизація земельної ділянки проводиться відповідно до чинного законодавства на рівні районного або обласного управління.